Otwarcie sezonu letniego

        W obchodach tych uczestniczą zespoły folklorystyczne z Puńska, kapela z Litwy, twórcy ludowi z Suwalszczyzny i innych regionów Polski oraz Litwy. Ciekawostką jest pokaz kucia żelaza, plecenia koszy, haftowania, możliwość przejechania się bryczką
i wozem drabiniastym, pływanie łódką, ognisko, tańce przy muzyce ludowej.  (...)

więcej...

Noc Świętojańska – Święto Rosy

        Noc Świętojańska obchodzona jest wtedy, gdy słońce na niebie osiąga najwyższy punkt i nastaje najkrótsza noc. Zbiega się to
z dojrzałością roślinności. W tym dniu ludzie zbierają zioła, gdyż wierzą, że wtedy zerwane będą miały większą moc uzdrawiającą,
że przyniosą szczęście. Wiązanki kiedyś wieszano przy bramie, przez którą będą jechać wozy ze zbożem zebranym z pól.
W Noc Świętojańską palono zioła wierząc, że wraz z nimi spali się wszelkie zło, nieszczęścia nękające człowieka.  (...)

więcej...

Święto chleba, miodu i mleka

        Po raz pierwszy święto to zorganizowano 15 sierpnia 2004 r., podczas święta tradycyjnego gminy Puńsk – Matki Boskiej Zielnej. Te trzy produkty, które znalazły się w nazwie, są dla człowieka bardzo ważne. Chleb, chlebek, chlebuś ma szczególne znaczenie.
To nie tylko podstawowy element naszego jadłospisu. Z nim od czasów pogańskich były związane różne obrządki, podania, tradycje. Chrześcijanie również w jednej ze swoich modlitw proszą Boga: „… chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj…”.  (...)

więcej...

Na Św. Anny

        Na to święto organizowany jest koncert, ognisko, występy kapeli ludowej, uczta rybna i inne atrakcje. Z okazji tego Święta uroczyście składamy życzenia wszystkim zebranym solenizantkom. Impreza odbywa się w ostatnią niedzielę lipca nad jeziorem Sejwy w Centrum Wypoczynku i Rozrywki "Šilainė".

Imprezy sportowe (zawody)

        Dla osób bardziej aktywnych polecamy uczestniczenie w dniu sportu organizowane przez gospodarzy. Wtedy to każdy ma możliwość wyboru odpowiedniej dziedziny sportu w której chciałby uczestniczyć. Główne dyscypliny to: biegi przełajowe (w różnym przedziale wieku),trójbój siłowy dla mężczyzn: rzut oponą, podnoszenie ciężarków, bieg z workiem piasku; koszykówka, siatkówka, piłka nożna, zjazdy po linie i wiele innych.

Zakończenie Sezonu Turystycznego

        Mimo iż zakończenia są z reguły smutne, tego dnia nie opuszcza nas dobry humor. Każdy ma możliwość potańczenia, zabawy przy dobrej muzyce i w miłej atmosferze. To w ten dzień bawimy się i dziękujemy za nowoprzybyłych gości i nowe doświadczenia jakie nam dał miniony sezon letni. Impreza zakończona jest dyskoteka przy litewskiej muzyce rozrywkowej. Święto organizowane jest w ostatnią sobotę sierpnia.

KALENDARIUM - rok 2010


pokaż...

Design & Copyright (c) Silaine 2009-2018  / Powered by TomoART 

Published under Mozilla Firefox, Google Chrome  /  All rights reserved

Strona główna  /  Kontakt  /  Księga wpisów